COVID19: Přijímáme objednávky z Eshopu, Instagramu, Facebooku - dodání DPD nebo osobní odběr na prodejně v Brně.

Najdi v sobě motivaci

Každý z nás má své velké či malé sny. Někdo sní o cestování, někdo chce mít na účtu osmicifernou částku nebo Ferrari v garáži, někdo touží po vysněné práci, po dokonalém partnerovi nebo... po vytoužené postavě. Ale ne každý je ochoten pro svůj sen skutečně žít. Protože je snadné snít, ale těžší je absolvovat celou cestu za našim snem a to zejména s vědomím, že výsledek je nejistý, ačkoli v něj věříme celým srdcem.

 

Možná i Ty, stejně jako já, sníš o dobré postavě (a nemám na mysli postavu, se kterou si schopný postavit se na soutěžní pódium, ale takovou, se kterou budeš Ty sám spokojený, a po níž si vždy toužil nebo toužila). Ono to zní hodně jednoduše, říct si, že jdeš se sebou něco udělat, začneš trénovat a zlehka upravíš stravu ... Vždyť tehdy by se automaticky měli dostavit výsledky. I se dostaví, ve skutečnosti docela rychle, zejména v případě, pokud si roky nesportoval, ale stále to není vysněná postava. Protože ta si žádá trochu víc. Více tréninků, ne jen snadnou úpravu stravy a ne jen měsíc či dva cvičení. Nejdůležitější je však pevná vůle, vůle vydržet a nevzdat se. Proč? Protože úvodní progres se velmi rychle zastaví a další změny budou přicházet velmi pomalu a vy logicky začnete pochybovat, zda má "tento cirkus" nějaký smysl. Má smysl dát si na večeři maso se zeleninou, když jste si mohli dát pizzu, nebo dobrou zmrzlinu? V mém případě velmi mnoho zmrzliny. Odpovědi na takové otázky se hledají těžko. Ale právě přesvědčení a cílevědomost rozděluje lidi na ty, kteří si své sny plní, a na ty, kteří jen sní. Vůbec nezáleží na tom, kolikrát selžeme, sejdeme z cesty, zpomalíme, záleží jen na tom, že jsme schopni začít znovu nebo pokračovat v bodě kde jsme skončili, a jít tou správnou cestou za vytčeným cílem.

 

Nezáleží na tom, kde právě jsme, jaké máme podmínky, nebo jak se právě v této chvíli cítíme. Záleží pouze na tom jak nastavíme svou mysl. Pokud se budeme někdy litovat, hledat omluvy či výmluvy, bude tato cesta za snem velmi těžká a zřejmě se nám nepodaří přijít do vytouženého cíle. Pokud si někdy četl nějaký životopis slavné osobnosti, ať už z byznysu, sportu nebo politiky, zkus se zamyslet, zda byl mezi těmito osobnostmi někdo, kdo si stěžoval, nebo někdo, kdo se stal tím, čím byl, bez pádů, porážek a odříkání. Z lidí, které obdivuji já, se to nestalo nikomu. Každý z nich padl na kolena, někdo dokonce i vícekrát. No a právě schopnost vstát formovala jejich osobnost a pomohla jim splnit si své sny. Proto i Ty, vždy když budeš pochybovat zda má smysl to, co děláš, zamysli se nad tím, jestli je to to, o čem opravdu sníš. Pokud si odpovíš že ano, neváhej, vstaň a dej do svého úsilí ještě více! Buď na sebe ještě přísnější! Já jsem přesvědčen, že takto budeš blíže ke svému snu. Držím Ti palce!

 

CEO Maťo