COVID19: Přijímáme objednávky z Eshopu, Instagramu, Facebooku - dodání DPD nebo osobní odběr na prodejně v Brně.

Udržitelná móda: 5 tipů jak se oblékat eko

Dnes již víme, že ke snížení odpadu nestačí třídit smetí a omezit nakupování igelitových tašek. V NEBBIA jsme všichni na stejné eko vlně a rádi mezi sebou sdílíme tipy na udržitelné nákupy či domácnost. Nyní je nabízíme i tobě. Jako lídr ve fitness oblečení tě vedeme k zodpovědnosti za své zdraví. Chceme tě vést i k zodpovědnosti za naši planetu. Za společnou budoucnost. Přečti si 5 tipů jak se oblékat udržitelným způsobem.

1. Omez unikání mikroplastů při praní

Mikroplasty jsou miniaturní plastové částice s průměrem do 5mm. Většina z nich končí v mořích, ve sladkých vodách či v půdě. Z toho důvodu se stávají součástí potravinového řetězce.

Jak tomu zabránit ?

Při praní se z tvého prádla uvolňují drobná vlákna polyesteru nebo jiného umělého materiálu. Současné čističky vod je však nedokážou zachytit. Na trhu však najdeš různé síťky na praní či myčky zachycující mikrovlákna přímo během praní. Používej je při každém praní a zabráníš tak přibývání mikroplastu v našich vodách.

2. Používej ekologické prací prostředky

Při praní ještě chvíli zůstaneme. Běžné prací gely, prášky a aviváže obsahují velké množství látek ropného průmyslu, tenzidů, fosfátů a dalších chemikálií znečišťujících vodu a půdu. V neposlední řadě mohou být příčinou alergických reakcí a ekzémů.

Jak tomu zabránit?

Vyhledej nejbližší bezobalový obchod a načepuj si drogerii do starých plastových nádob. V těchto prodejnách najdeš většinou jen ekologické prací prostředky, které jsou šetrné ke zdraví a v přírodě jsou zcela odbouratelné. Navíc jsou vhodné i pro citlivou dětskou pokožku.

3. Nakupuj racionálně, upřednostni trvanlivost

V průměru 60% zákazníků vyhazuje své nově zakoupené oblečení v průběhu prvního roku. Jinak řečeno, každou sekundu se někde ve světě vyhodí na skládku nákladní auto plné textilu. Problém s nekvalitními kousky se týká především rychlé módy (angl.: fast fashion).

Jak tomu zabránit?

Je fajn nakupovat přes výprodeje a snížit tak své výdaje. Raději je však využij na koupi odolného a nadčasového oblečení, které bude stále v módě a vydrží ti i několik let. Oblečení nakupuj podle svých reálných potřeb a zaměř se na kvalitu.

  • Kup si klidně i něco pro radost, odměň se například odolným fitness oblečením, které tě motivuje a podporuje ve výkonu.

4. Dej šanci oblečení z druhé ruky

Problematiku velkého množství vyhozených textilií jsme rozepsali již výše. Kromě uvážlivého nakupování můžeš přírodě pomoci tím, že dáš šanci nošeným věcem. Oblečení, které nechceš, můžeš darovat. Nebo naopak, můžeš ho přijmout od svých blízkých. Stále oblíbenější jsou swap trhy nebo second handy. Pro malou dírku či zkažený zip nemusíš oblečení vyhazovat, šikovná švadlena nebude mít problém to opravit.

  • Navštiv náš NEBBIA outlet Prešove: Nakupuj vysoce výkonné oblečení za super ceny.

5. Zajímej se o původ a složení oděvů 

Původ oděvů, které nakupuješ, by ti neměl být cizí. Zaměstnanci ve velkých textilních továrnách mnohokrát pracují v neférových podmínkách za nízkou mzdu. Dalším problémem jsou materiály a jejich původ. Při jejich výrobě lze použít nebezpečné chemikálie, které unikají do přírody a ohrožují i lidské životy.

  • Podpoř iniciativu SEAQUAL: Nakupuj legíny Ocean Selected a odstraň 200g plastového odpadu z přírody.

Jak tomu zabránit?

Zeptej se. Sleduj eko aktivity své značky. Nakupuj od lokálních výrobců. Jen tak se můžeš dozvědět a být si jistý hodnotami dané firmy.

Jsme transparentní

NEBBIA vyrábíme z textilií, které splnily humánních-ekologické požadavky certifikátu OEKO- TEX. Kromě toho neustále rozšiřujeme náš sortiment fitness oblečení z ekologického materiálu SEAQUAL, který se vyrábí z oceánských plastů. Design NEBBIA kousků vzniká na Slovensku. Výroba probíhá za přísných podmínek Evropské unie v Bulharsku. Stejně všechny naše materiály pocházejí z EU, jmenovitě ze Španělska, Itálie a Portugalska.